Menu

Peter van de Wetering voltooit de Coast to Coast in Schotland

De Coast to Coast (C2C) in Schotland is een multisport evenement van de oostkust van Schotland naar de westkust van Schotland over 160km. Peter van de Wetering, lid van Runnersclub Lieshout, heeft hieraan deelgenomen en volbracht

Het evenement bestaat uit vier onderdelen. De deelnemers beginnen eerst met 11 kilometer hardlopen, dan volgt er een fiets/ graveltocht van 123 kilometer, daarna 25 kilometer hardlopen/ bergwandelen om vervolgens nog 1,6 kilometer te kajakken over Loch Leven. Daarvoor kregen de deelnemers in totaal 15 uur voor. Peter van de Wetering heeft deze hele tocht volbracht in 12:52;52. Van de 306 deelnemers hebben 267 de finishlijn gehaald.

De trainingen van RCL hebben naar eigen zeggen van Peter enorm geholpen om dit doel te kunnen bereiken. De variatie van duurloop, duurloop met tempoversnellingen en interval trainingen, zoals die door ervaren trainers van RCL aangeboden worden, bleken een goede voorbereiding. De fietstrainingen heeft hij bijna alleen gedaan, een paar keer kreeg hij gezelschap van een ander lid van RCL. Voor ieders niveau worden er trainingen aangeboden. Of je beginner bent of al een gevorderde loper er is altijd een groep die aansluit bij jouw niveau. Tevens verzorgt RCL ook een paar keer per jaar een cursus voor mensen die willen beginnen met hardlopen.

Trainingen

06-11-2025
niveau1:Rustige duurloop
niveau2:Duurloop met versnellingen, trainer bepaalt
niveau3:Duurloop met twee versnellingen naar keuze

08-11-2025
alle groepen:gezamenlijke duurloop